Rīta vingrošanas klubs

Ieteikt
 1

Pareizs dienas sākums


Kas ir Rīta vingrošana

Rīta vingrošana nav spēka vai izturības treniņš. Rīta vingrošanai ir jāsagādā prieks un tā nedrīkst radīt nogurumu. Rīta vingrošana palīdz saglabāt un nostiprināt veselību, norūda organismu un uzlabo darbaspējas. Pietiek ar pāris vingrinājumiem, kurus izpildīsiet tikai dažas minūtes uzreiz pēc pamošanās, lai Jūsu dzīve pilnībā mainītos.


Kā palīdz Rīta vingrošana
Rīta vingrošana tonizē organismu, labvēlīgi ietekmē psihi, rada labu garastāvokli, možumu un ticību savām spējām. Cilvēkiem, kas regulāri nodarbojas ar Rīta vingrošanu, pazeminās asinsspiediens uzlabojas vielmaiņa, asinsrite, sirds muskulatūras, kā arī CNS un kustību aparāta darbība. Rīta vingrošana nepieciešama visiem, bet it īpaši tiem, kas strādā garīgu darbu un kam ir mazkustīgs dzīves veids.


Kādai ir jābūt Rīta vingrošanai
Galvenais Rīta vingrošanas saturs ir dažādi vispārattīstoši vingrojumi ar vispārēju un vietēju iedarbību. Tos izdara citu pēc cita ar nelielu pārtraukumu. Vingrojumu raksturam un tempam jāatbilst vecumam, dzimumam, veselības stāvoklim un fiziskajai sagatavotībai. Vecākiem un slimiem cilvēkiem vispirms jākonsultējas ar ārstu, jāizvairās no grūtiem vingrojumiem ar elpas aizturi, enerģiskiem palēcieniem, roku vēzieniem un straujas noliekšanās. Vingrojumiem jāiedarbojas vispusīgi uz dažādām ķermeņa dalām, tiem jābūt ar dažādu spraigumu un amplitūdu. Kompleksā jābūt stāju veidojošiem un elpošanu veicinošiem vingrojumiem.


Kas jāiekļauj Rīta vingrošanas kompleksā
Rīta vingrošanas kompleksā ir jāiekļauj aptuveni 6 – 10 vingrojumi. Iesācējiem jāaprobežojas ar minimālu vingrojumu skaitu. Izraudzītos vingrojumus kompleksā sakārto zināmā secībā: vingrojumi elpošanas uzlabošanai; vingrojumi stājas veidošanai; vispārējas iedarbības vingrojumi dažādām muskuļu grupām – rokas, plecu josla, mugura, vēders, kājas; lokanības vingrinājumi; var tikt iekļauti atsevišķi spēka vingrinājumi. Stiepšanas un spēka vingrojumiem jābūt kompleksa otrajā daļā – pēc elpošanas, stājas un vispārīgajiem vingrojumiem.


Kā jaizpilda Rīta vingrošana
Lai arī cik daudz vai maz laika Jūs varat atvēlēt Rīta vingrošanai, izpildiet to lēni, mierīgi un nesteidzoties. Ja laika ir maz, izvēlieties mazāku vingrojumu skaitu. Parasti Rīta vingrošanai nav nepieciešams papildus aprīkojums, tomēr vingrojumus var izdarīt arī ar nelielām hantelēm, bumbām, nūjām vai lecamauklu. Katru vingrojumu atkārto 4 – 8 reizes, lokanības vingrojumus – līdz tikko manāmām sāpēm, spēka vingrojumus – līdz nelielam nogurumam. Kompleksa garumu un slodzi palielina pakāpeniski, bet ne ātrāk kā pēc 2 – 4 nedēļām.


Kur jaizpilda Rīta vingrošana
Rīta vingrošanai nevajag daudz platības, Jums pietiek ar 2 kvadrātmetriem lielu telpu. Telpai jābūt labi vēdinātai. Lieliski, ja Jums ir iespēja vingrot svaigā gaisā.


Kādam jābūt Rīta vingrošanas apģērbam
Rīta vingrošanu varat veikt arī bez apģērba, vai tajā kurā gulējāt. Ja tomēr izvēlaties speciālu ietērpu, tam ir jābūt vieglam un elpojošam, tādam kas netraucē kustības. Pēc vingrošanas ieteicama vēsa ūdens procedūra – duša vai noberzēšanās.


www.vingrosana.lv