Labu apetīti, Zaķīša receptes

Oficiālā lapa
Ieteikt
 16

Pavasaris ir laiks, kad mēs varam lietot uzturā jaunās nātres. Pārsvarā cilvēki uzskata, ka nātres nav ēdamas, tās tikai dzeļ kājās un rokās. Mazās, jaunās nātres cilvēki lietoja pārtikā jau ļoti sen. Romieši nātres vērtēja tik pat augsti, kā spinātus. Krievijā nātres raudzēja, kaltēja, pievienoja maizes mīklai. Nātre ir arī 12 maģisko augu sarakstā Viduslaikos tās izmantoja baltajā maģijā. Uzskata, ka nātre aizsargā nο ļaunajiem gariem, ļaunās acs. Nātru pušķīšυѕ kāra virs logiem un durvīm. Mūsdienās nātres izmanto makšķernieki, lai ilgāk saglabātu zivis karstā laikā.

Nātru lapas satur daudz hlorofilu, flavonoīdus, miecvielas, olbaltumvielas, kumarīnus un skudrskābi, C vitamīnu, K vitamīnu, B1 vitamīnu, organiskās skābes, aminoskābes, glikozīdus, proteīnu, kāliju, kalciju, dzelzi, taukus, karotinoīdus,cieti. Svaigās lapās C vitamīns ir divas reizes vairāk nekā upenēs, bet karotīns vairāk kā burkānos. Sēklas satur C vitamīnu, organiskās skābes, hlorofilu.Nātru saknes ir bagātas ar miecvielām un minerālvielām.

Nātru piens ir sena krievu recepte. Nātru piens dod enerģiju, uzmundrina un ir ļoti garšīgs.

Nātres sablenderē, tā lai nο tām sāktu izdalīties sula. Pēc tam aplej ar pienu, samaisa un nokāš biezumus. Nātru piens ir gatavs. Labu apetīti!

iepriekšējā7. no 300nākamā

Nātru piens

Ievietoja: Labu apetīti, Zaķīša receptes 6. mai 2013 13:34

28 cilvēkiem patīk

Vairāk

Citas šīs lapas galerijas