Milupa Māmiņu tālrunis

Oficiālā lapa
Ieteikt
 463

Jautājumi un atbildes

Kāpēc mazulis atvemj pienu?
Daudzi zīdaiņi var atvemt vai “atgrūst” nelielu piena daudzumu. Diezgan bieži tas notiek ar atraudziņu barošanas laikā vai arī pēc tās. Ikviens bērniņš ir atšķirīgs – daži atvemj vairāk piena, daži - mazāk. Šī parādība ir normāla un barības uzsūkšanos organismā parasti tā neietekmē. Ja bērniņš atvemj lielāku piena daudzumu, tad viņu ieteicams barot biežāk, bet mazāku daudzumu.

Nelielais šķidruma daudzums izskatās daudz tikai brīdī, kad tas tiek atvemts (uzlejiet 2 vai 3 tējkarotes piena uz virtuves galda un novērtējiet, cik daudz tas ir), bet tas patiešām nav iemesls uztraukumam, it īpaši, ja jūsu mazulis labi aug un attīstās.
Kas ir reflukss?
Reflukss ir vārds, kas tiek izmantots, lai aprakstītu, kas notiek gadījumā, ja jūsu bērniņa kuņģa saturs nonāk atpakaļ barības vadā vai mutē.
Kurš piens var izraisīt alerģiju?
Jūsu mazulis var reaģēt uz govs pienu, piena maisījumiem, kuru sastāvā ir govs piens, un pat uz Jūsu pienu, ja uzturā esat lietojusi piena produktus.

Ja Jūsu mazulis alerģiski reaģē uz govs pienu, tad pastāv iespēja, ka viņam būs alerģija arī uz kazas pienu, jo olbaltumvielas abu sastāvā ir līdzīgas. Parasti to nav sarežģīti noteikt, nepieciešams veikt vienkāršas asins analīzes vai ādas dūriena testu. Abi ir pieejami, konsultējieties ar alergologu.
Vai sākt papildēdināšanu?
Daudzas māmiņas uzskata, ka mazuļa izsalkums liecina, ka ir laiks sākt viņu pieradināt pie sagatavojamas pārtikas, bet tam būtu jānotiek apmēram sešu mēnešu vecumā un noteikti ne agrāk, pirms mazulis sasniedzis 17 nedēļu vecumu. Tas, kad tieši var dot pirmo papildēdienu, var būt individuāli. Bērns pats parāda, kad ir gatavs ēst , ko vairak par mātes pienu. Kā? Sūkājot īkšķi, čāpstinot vai izrādot lielu interesi par jūsu ēdienu. Nepalaidiet garām šo brīdi un konsultējieties ar savu ģimenes ārstu par piebarošanas sākšanu.