Galerija 11.11.2024
4 attēli • 11. nov 11:00
Aizputes graustu miljonārs
Raksta autore Ilze Pētersone
Par graustu miljonāriem Aizputē mēdzot saukt cilvēkus, kuri savā īpašumā iegādājušies vēsturiskas ēkas ne tik daudz biznesa, kā idejas vārdā. Viens no viņiem ir profesionāls diskusiju un citu pasākumu vadītājs Vilis Brūveris, kas 2015. gadā kopā ar dzīvesbiedri režisori Helēnu pilsētas senākajā daļā Pasta ielā 6 iegādājās Linmeijera namu,...VairākAizputes graustu miljonārs
Raksta autore Ilze Pētersone
Par graustu miljonāriem Aizputē mēdzot saukt cilvēkus, kuri savā īpašumā iegādājušies vēsturiskas ēkas ne tik daudz biznesa, kā idejas vārdā. Viens no viņiem ir profesionāls diskusiju un citu pasākumu vadītājs Vilis Brūveris, kas 2015. gadā kopā ar dzīvesbiedri režisori Helēnu pilsētas senākajā daļā Pasta ielā 6 iegādājās Linmeijera namu, kurā savulaik darbojies traktieris un viesnīca, vēlāk arī ēdnīca, bodes un dzīvokļi. Pirms diviem gadiem ēka guva ievērību kā vieta ar pasaulē mazāko izstāžu zāli.
Apzīmējums “graustu miljonārs” ne visiem iet pie sirds, atzīst Vilis Brūveris, un tomēr tas diezgan trāpīgi raksturo idejas pārņemtos, kuriem vairāk par milzu naudas pelnīšanu gribas atjaunot ko senu un vērtīgu. Aizputi viņš nosauc par īpašu pilsētu, jo šeit pastāv aizrautīgu privātīpašnieku kopiena, kurā darbojas ap desmit līdz piecpadsmit cilvēku. Linmeijera nama saimnieks sagaida pie nama galvenās ieejas durvīm, ar kurām 2016./2017. gadā sākuši īpašuma atjaunošanas darbus. “Nu jau laiks tās uzfrišināt,” Vilis nosaka un vedina apskatīt iekštelpas. “Ēka ir manas ģimenes impulsa pirkums – nejaušs, neplānots, daudz nedomājot. Sajutām vilkmi, un tā uzrunāja,” ar tik apjomīgiem pirkumiem neraksturīgu izvēles veidu iepazīstina īpašnieks. Ne viņi zinājuši ēkas vēsturi, pat ne pilnībā apzinājušies apgrūtinājumus, atjaunojot īpašumu pilsētas senajā centrā kā valsts nozīmes kultūras piemineklī. Tikai vēlāk, kad sadarbībā ar celtniecības arheologu Juri Zviedrānu un arhitekti Kristīni Veinbergu notikusi ēkas arhitektoniski mākslinieciskā izpēte, atklājies, ka nams vairākkārt pārbūvēts un piedzīvojis dažādus laikus. Tagadējā izskatā tas uzcelts 1928. gadā, kā to apliecina gadskaitlis uz fasādes.
👉Visu rakstu lasiet žurnāla 7. novembra numurā! #latvijasmediji #mājasviesis
👉Abonē “Mājas Viesi” nākamajam gadam: https://www.lasi.lv/abonesana/izdevumi/m…