Galerija 05.02.2024
4 attēli • 5. feb 13:07
Ar saknēm pie zemes, ar dvēseli – debesīs
Krietnais Madlienas skolotājs un ērģelnieks Kārlis Frīdrihs Hūns
Raksta autore Natālija Ketnere
Kārli Hūnu (1831–1877) zinām kā ievērojamu latviešu gleznotāju, slavenu ar saviem darbiem par vēsturiskām tēmām. Ar lielu mīlestību viņš zīmējis un gleznojis arī ainas no tautas dzīves, kur redzam vienkāršos cilvēkus. Viens no šādiem ļaudīm bija arī Kārļa...VairākAr saknēm pie zemes, ar dvēseli – debesīs
Krietnais Madlienas skolotājs un ērģelnieks Kārlis Frīdrihs Hūns
Raksta autore Natālija Ketnere
Kārli Hūnu (1831–1877) zinām kā ievērojamu latviešu gleznotāju, slavenu ar saviem darbiem par vēsturiskām tēmām. Ar lielu mīlestību viņš zīmējis un gleznojis arī ainas no tautas dzīves, kur redzam vienkāršos cilvēkus. Viens no šādiem ļaudīm bija arī Kārļa Hūna tēvs Kārlis Frīdrihs Hūns, skolotājs, ķesteris ērģelnieks, kurš sapņoja, ka atvase sekos viņa pēdās, taču pilnīgi nejauša tikšanās mainīja dēla likteni.
Leģendām un teikām apvītā Madlienas baznīca pieder pie senākajiem Latvijas dievnamiem, kur kanceli un altāra elementus veidojis ilggadējais Madlienas draudzes skolas skolotājs un ērģelnieks Kārlis Frīdrihs Hūns, gleznotāja Kārļa Hūna tēvs. Dažādos avotos Hūnu min ka vācbaltieti. Tomēr tā nav. Viņa tēvs – skolotājs Kārlis Frīdrihs Hūns – esot dzimis Vecbrenguļos (Alt-Wrangelshof, tagad – Brenguļu ciems Beverīnas novadā), kur viņa tēvs Jēkabs (Jaks/Jack) bija dzimtcilvēks – pavārs Vecbrenguļu muižā pie atvaļinātā majora Voldemāra fon Krīdenera. Pec Vecbrenguļu muižas dvēseļu revīzijas pie majora dzimtļaudīm minēts pavārs Jāks/Jēkabs, kas ienācis no Kirepi muižas (Tērbatas apriņķa Rengu draudze), viņa sieva Marri/Marija no Jaunbilskas muižas (Smiltenes draudze), divas meitas (Anna, Maija) un divi dēli (Karls un Pauls).
👉Visu rakstu lasiet žurnāla 25. janvāra numurā! #mājasviesis #latvijasmediji