VĒL TIKAI LĪDZ 24.FEBRUĀRIM BAUSKAS MUZEJĀ
7 attēli • 20. feb 2019 09:45
Izoldas Gaigalaites – Žagrakalienes tērpu izstāde
Tekstils nodrošina plašas iespējas māksliniekiem izpausties. Izoldas radošais darbs kā tekstilmāksliniecei un mākslas skolotājai sākās pirmajos studiju gados. Bija iespēja apgūt dažādas jomas – gobelēnus interjerā, izšūšanas tehnikas, dažādu audumu rotājumus, mini tekstilu un tā savienojumu...VairākIzoldas Gaigalaites – Žagrakalienes tērpu izstāde
Tekstils nodrošina plašas iespējas māksliniekiem izpausties. Izoldas radošais darbs kā tekstilmāksliniecei un mākslas skolotājai sākās pirmajos studiju gados. Bija iespēja apgūt dažādas jomas – gobelēnus interjerā, izšūšanas tehnikas, dažādu audumu rotājumus, mini tekstilu un tā savienojumu ar citām mākslas formām, veidot apģērbu kolekcijas.
Bet par vissvarīgāko mākslinieces dzīvē kļuva aušana. Septiņi gadi pagāja pie stellēm, eksperimentējot un esot radošos meklējumos. Audumi tika austi dažādos rāmjos, apvienojot dažādu formu dzijas, tekstūras, kompozīcijas un krāsas. Rezultātā darbi bieži kļuva par pavedienu gleznām – nevis krāsu.
Izoldas aušanas formas bieži vien ir pašpietiekamas un tiek izmantotas kā detaļas. Apvienot vairākas detaļas, rodas arvien jauni un interesanti tērpi. Tie ir šodienas risinājumi tekstila dizainam, lai gan tā tehniskais izpildījums mums atgādina vikingu laiku.
Vilijusa Žagrakaļa foto renesanse
Kas ir sens, tas atdzims.
19.gadsimts – laiks, kad dzima fotogrāfija. 1873.gadā britu izgudrotājs W.Wilis izgudroja un patentēja platīna drukāšanas procesu. Par šo panākumu Fotogrāfijas biedrība viņu apbalvoja ar dažādiem apbalvojumiem.
Platīna drukāšanas process bija populārs līdz Pirmajam pasaules karam . Kara laikā augsto platīna cenu dēļ, tas tika aizmirsts. Procesu atjaunoja pēc 80 gadiem ASV, un tagad to parasti sauc par drukas procesu.
Vilijusam vienmēr bijusi interese par alternatīvo fotogrāfiju, tāpēc tika izmēģināti dažādi drukas procesi. Zinot, ka tā ir veca drukāšanas metode, tas prasīja daudz laika un pacietības, bet tā rezultātā autors izvēlējies savu iecienītāko platīna – pallādija procesu. Rezultātu var aplūkot šajā izstādē.
Šo fotogrāfiju izveidošanai, iemūžinot gaismu, nepieciešams ilgs laiks un pieredze. Tā ir māksla- ilgstošu attēlu izveidošana un prakse, iemūžinot gaismu.