Vācu filoloģijas maģistra studiju programma
Iegūstamais grāds: humanitāro zinātņu maģistra grāds filoloģijā
Studiju programmas direktors: asoc. prof. Silvija Pavidis
Studiju programmas apjoms kredītpunktos: 80 kredītpunkti
Studiju programmas akreditācijas termiņš: 31.12.2012
Studiju programmas forma: PLK - 3 - 4 dienas nedēļā no plkst. 14.30 vai 16.30
Studiju programmas ilgums: PLK - 4 semestri
Studiju maksa (1. studiju gadā): 1200 Ls
Vācu filoloģijas MSP ir akadēmiska studiju programma, kurā ir integrēti starpnozaru studiju kursi. Universitātes būtībai atbilstošais akadēmiskums izpaužas kā zinātniski pētnieciskā ievirze studijās. Tas ir pilns akadēmiskās izglītības cikls, kas sagatavo doktorantūras studijām.
Studiju moduļi un kursi:
Vācu filoloģijas maģistra studiju programmā iespējams apgūt A (obligātās) daļas un B (izvēles) daļas kursus, bet 4.semestrī tiek izstrādāts maģistra darbs.
A daļas studiju kursi:
Vācu modernās literatūras klasika, Kultūrzinātnes paradigmas I un II, Valodas teorija, Lingvistiskā pragmatika, Ievads komunikācijas zinātnē ģermānistiem, Ģermānistikas vēstures jautājumi. Ļoti liela nozīme ir Zinātniskajai praksei, kuras ietvaros studējošie apgūst iemaņas un prasmes, kas nepieciešamas zinātniskā darba veikšanai.
B daļā pastāv izvēles iespēja. Tiek piedāvāti vairāki moduļi - Valodniecība, Literatūrzinātne, Translatoloģija vai Starpkultūru ģermānistika, kura ir izstrādāta sadarbībā ar Ventspils Augstskolu. Programmā ir iespēja apgūt zviedru valodu.
Profesionālās darbības jomas un iespējas:
Studiju programmas absolventiem paveras plašs darbalauks jomās, kas saistītas ar svešvalodu (vācu un otrās svešvalodas) zināšanām. Pēc maģistra studijām iespējams turpināt studijas doktorantūrā, pēc kuras beigšanas var pievērsties pētniecībai vai darbam augstskolās. Studiju programmas absolventi darbojas arī kā valodas konsultanti un redaktori, papildu gūtās zināšanas ļauj strādāt dažādās kultūras iestādēs vai sabiedrisko attiecību jomā.
Uzņemšanas prasības:
Vispārīgie nosacījumi
Konkursa vērtējuma kritēriji: vidējā svērtā atzīme (60%) un noslēguma pārbaudījumu kopējā (vai vidējā) atzīme (40%) pamatstudijās.
Iepriekšējā izglītība: humanitāro zinātņu bakalaura grāds vai tam pielīdzināma otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība vai augstākā izglītība.
Tiesības pretendēt uz ārpuskonkursa reģistrāciju: 2010./2011. akadēmiskā gada LU Vācu filoloģijas bakalaura studiju programmas absolventiem, kuriem bakalaura darba vērtējums nav zemāks par 6 (gandrīz labi).
Papildus nosacījums: personām, kuras nav LU Vācu filoloģijas bakalaura studiju programmas absolventi, un ārvalstniekiem, piesakoties studiju programmā, nepieciešamas vācu valodas zināšanas, kuras apliecina DSD (Deutsche Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz) vismaz 2. pakāpe vai DSH (Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang) vismaz 2. pakāpe, vai TestDaF (Test Deutsch als Fremdsprache) vismaz 4. pakāpe visās daļās, vai KDS (Kleines Deutsches Sprachdiplom), vai GDS (Großes Deutsches Sprachdiplom), vai ZOP (Zentrale Oberstufenprüfung), vai vērtējums vācu valodā, kas nav zemāks par 6 (gandrīz labi), iepriekšējās izglītības dokumentā, izņemot gadījumus, kad vācu valoda ir dzimtā valoda un/vai iepriekšējā izglītība iegūta vācu valodā.
Papildus informācija:
Programmas direktore asoc. prof. Silvija Pavidis, e-pasts: spavi@lanet.lv.
Studiju metodiķe Inna Budoviča, e-pasts: inbudo@lanet.lv, tālr. 67034804.