Galerija 28.05.2020
5 attēli • 28. mai 2020 11:59
Vārtus vērusi un apmeklētājus gaida arī Rīgas Zoodārza filiāle “Cīruļi” - tās ir pastaigas pa labiekārtotām takām un atelpa piknika vietās, lāču sveiciens viesus sagaidot un vilku piesardzīgais skatiens jau tāltālēm vērojot tuvojošās personas, tā ir iespēja redzēt izcilākās Latvijas zilās šķirnes govis un kiangu baru plašajos aplokos.
"Cīruļos" savulaik speciāli plēsīgo putnu vairošana...VairākVārtus vērusi un apmeklētājus gaida arī Rīgas Zoodārza filiāle “Cīruļi” - tās ir pastaigas pa labiekārtotām takām un atelpa piknika vietās, lāču sveiciens viesus sagaidot un vilku piesardzīgais skatiens jau tāltālēm vērojot tuvojošās personas, tā ir iespēja redzēt izcilākās Latvijas zilās šķirnes govis un kiangu baru plašajos aplokos.
"Cīruļos" savulaik speciāli plēsīgo putnu vairošanai izveidotajā kompleksā līdzās melnajiem grifiem nu apskatāmi arī Pasaules Sarkanajā grāmatā iekļautie bārdainie grifi. Ceram uz pāra saskaņu un pēcnācējiem nākotnē.
Bārdainais grifs sastopams Eiropā (galvenokārt Spānijā un Alpos), Āzijā un Āfrikā. Daudzos kādreizējos ligzdošanas rajonos suga ir izzudusi, putnu skaits turpina samazināties. Vairošanai nebrīvē un reintrodukcijas programmām ir svarīga loma savvaļas bārdaino grifu populācijas atjaunošanā.
Bārdainais grifs /Gypaetus barbatus/
Foto: Māris Lielkalns