Par dzīvnieku mazuļiem..
2 attēli • 1. jūl 2019 09:37
Mēs palīdzam, cik varam!
Rīgas Zoodārzs (Riga Zoo) savu iespēju robežās uzņem nelaimē nonākušus savvaļas dzīvniekus un to mazuļus, atveseļo tos zoodārza karantīnas nodaļā un, ja iespējams, izlaiž dabā. Ik gadu tie ir aptuveni 70 dzīvnieki, kuriem bijusi nepieciešama dažnedažāda palīdzība. Šis gads zoodārza karantīnas nodaļai bijis īpaši "ražīgs" - pie mums nokļuvuši 23 ronēni, pīlēns, da...VairākMēs palīdzam, cik varam!
Rīgas Zoodārzs (Riga Zoo) savu iespēju robežās uzņem nelaimē nonākušus savvaļas dzīvniekus un to mazuļus, atveseļo tos zoodārza karantīnas nodaļā un, ja iespējams, izlaiž dabā. Ik gadu tie ir aptuveni 70 dzīvnieki, kuriem bijusi nepieciešama dažnedažāda palīdzība. Šis gads zoodārza karantīnas nodaļai bijis īpaši "ražīgs" - pie mums nokļuvuši 23 ronēni, pīlēns, dažādi mazputniņi, bruņrupuči, vāvere, stirnēns un citi zvēri, kuriem sniegta nepieciešamā aprūpe zoodārza speciālistu un veterinārārstu uzraudzībā. Jāpiebilst, ka realitāte ir skarba un lielu daļu atnesto dzīvnieku mazuļu izbarot un izglābt tik un tā neizdodas.
Taču, vai jāglābj visus tos dzīvnieku mazuļus, kas sastapti ceļā? Nebūt ne! Zoodārza speciālisti atgādina - vislabākā palīdzība, mazuļus sastopot - likt viņus mierā un novēlēt veiksmi un izdošanos, uzsākot dzīvi jaunajā pasaulē! (Protams, novērtējot dzīvnieka veselības stāvokli.) Taču lielum lielajā daļā gadījumu viņiem nav vajadzīga Tava palīdzība! Ja tomēr šaubies, pajautā speciālistiem, pirms centies tos nepamatoti “GLĀBT”!
Ir jāatceras, ka zoodārzs nav dzīvnieku patversme un jāņem vērā, ka Zoodārzs nespēj palīdzēt visos gadījumos, jo vieta un resursi ir ļoti ierobežoti. Pēdējos gados Latvijā izveidoti vairāki savvaļas dzīvnieku rehabilitācijas centri, kas ļauj labāk risināt situācijas, kad dzīvniekiem nepieciešama palīdzība. Zoodārzs pasākumu un kampaņu ietvaros izplata izglītojošu informāciju, lai mazinātu dzīvnieku nepamatotu nonākšanu nebrīvē.
-
-