Peintbols: Biežāk uzdotie jautājumi
Peintbols (no angļu val. paintball) ir ekstrēmais sporta veids, kurš piesaistījis neskaitāmus cilvēkus pasaulē, tagad varbūt arī Tevi. Tas tiek uzskatīts par vienu no visdemokrātiskākajiem sporta veidiem, jo tajā nešķiro pēc dzimuma, vecuma, ādas krāsas utt. Visu izšķir spēlētsprasme. Spēlē speciālā ekipējumā tērpti cilvēki ar saspiestu gāzi darbināmiem ieročiem (mārkeriem), par munīciju izmantojot speciālas krāsas bumbiņas (paintballs), cenšas nošaut pretinieku spēlētājus. Peintbolu spēlē visi: gan jaunieši, gan pieaugušie, gan pensionāri!
Bumbiņa ir veidota no cieta želatīna apvalka, kuram iekšā ir pārtikas krāsviela. Šo krasu bez problēmām var izmazgāt no drēbēm.
Ja tiek ievēroti drošības nosacījumi, tad peintbols, kā rāda statistika, ir pat mazāk traumatisks kā golfs. Bumbiņas, kurās ir pildīta pārtikas krāsviela, ir vieglas tādēļ, ja ir uzvilkts spēlei paredzētais ekipējums, vienīgā trauma, ko var gūt vien uz pāris dienām ir zilumi. Tas vai bumbiņas trāpījums sāpēs ir atkarīgs no tā, no kāda attāluma tiek šauts (mūsu peintbola trasē nedrīkst šaut tuvāk kā no 5 metriem), pa kuru vietu bumbiņa trāpa un vai tā izšķīst (bumbiņas, kuras neizšķīst, bet atlec, parasti ir sāpīgākas). Reizēm trāpījumu pat nejūt, bet arī, ja jūt, tad parasti sašautā vieta iesāpas uz sekundi vai divām.
Vai es varu nēsāt brilles, spēlējot peintbolu?
Jā, kaskas speciāli tam ir paredzētas.
Ko man nepieciešams ņemt līdzi?
Pati galvenā lieta, ko paņemt līdzi, ir vēlme labi pavadīt laiku un pārējais jau būs mazsvarīgi. Papildus vēlams vilkt daudz maz sportiska tipa apavus, lai peintbola trasē būtu komfortabli, nevis, piemēram, augstpapēžu kurpēs vai iešļūcenes.
Pret ko un kā es spēlēšu?
Visbiežāk spēlētāju grupa ierodas pie mums, sadalās 2 komandās un spēlē viena pret otru, tomēr, ja vēlaties, ir iespēja spēlēt arī pret nepazīstamiem spēlētājiem. Spēles laikā, ja spēlētājam trāpa želatīna bumbiņa un tā pārsprāgst, tad spēlētājam ir jāpamet spēles laukums un jāgaida jauna misija un nākamā spēle. Galvenais prieks un adrenalīns peintbola laukumā ir izbaudīt spēli, gan slēpšanos, gan ienaidnieka novērošanu un izlūkošanu, gan uzbrukumu pretiniekam, manevrēšanu pa laukumu un visbeidzot pretinieka neitralizēšanu.
Kā es varu nokļūt pie Jums?
To, kā mūs atrast, vai nu ar sabiedrisko transportu vai personīgo auto, varat noskaidrot mājas lapas http://www.peintbols.lv sadaļā KARTE.
Cik ilgi notiks spēle?
Viena atsevišķa spēle parasti ilgst 5-15 minūtes, bet kopā pavadītais laiks, izspēlējot dažādus spēļu scenārijus, peintbola laukumā būs 2-3 stundas.
Vai es varēšu pēc spēles uzcept šašliku?
Jā, ja vēlaties varat uz mūsu grila uzcept gaļu, tikai iepriekš Jums jābrīdina peintbols.lv administrācija, ka vēlēsities grilu. Papildus blakus atrodas alus bāriņš, kurā pēc spēles varēsiet veldzēt slāpes.
Cik tas maksā?
Cenas pie mums ir zemākās valstī, bet sīkāk vari uzzināt mājas lapas http://www.peintbols.lv sadaļā cenas.
1) komanda pret komandu. Uzdevums ir apšaut visus pretinieku komandas spēlētājus.
2) karogs. Uzdevums ir nozagt/nogādāt karogu vai nu savā bāzē vai arī kādā iepriekš noteiktā vietā. Laukumā var būt gan viens karogs (atrašanās vieta kādas komandas bāzē vai centrā) vai arī divi karogi – katrai komandai pa vienam.
3) top gun. Katrs spēlētājs spēlē par sevi, uzvar pēdējais dzīvais palikušais.
4) ievainošana. Spēlē komanda pret komandu, tikai spēlētājiem ir vairākas dzīvības vai arī spēlētājs neskaitās nošauts, ja tam trāpa pa ieroci, rokām, kājām.
5) VIP glābšana. Vienas komandas uzdevums ir nogādāt nesašautu V.I.P. pirms tam norādītā vietā. Otrai jācenšas to nepieļaut. VIP spēlētājs var būt gan ar ieroci, gan bez tā un tam var būt arī vairākas dzīvības (2-3).
6) Dzelzsvīri. Viena komanda ir nocietinājusies bāzē un sargā karogu, otra cenšas to atņemt. Spēlētāji būtībā ir nemirstīgi un pamet laukumu tikai tad, kad vairs nevēlas tikt sašauti vai tiem beidzas peintbola bumbiņas.
Ir iespējami arī citi peintbola scenāriji, kurus vai nu piedāvā paši spēlētāji vai arī tiesnesis.