EGMebeles.lv

Oficiālā lapa
Ieteikt
 1

Runā

    Jaunumi / aktualitātes

    Lasīt senākus ierakstus

    Par šo profilu

    Ērtas un gaumīgas mēbeles katra gaumei un maciņam!
    Preces iespējams iegādāties arī sadarbībā ar līzinga kompānijām.

    Kontakti Vairāk »

    Darba laiks

    P. – Pk. 10:00 — 20:00
    S. 10:00 — 18:00
    Sv. 10:00 — 16:00

    Kas ir mēbeļu lamināts?

    Lamināts mūsdienās ir vispopulārākais materiāls no kā ražo mēbeles. Un ne tikai tāpēc ka tas ir masu rūpniecības produkts, bet arī tāpēc ka tas atbilst augstākajām tehniskajām un dizaina prasībām.


    Kas tad ir šis materiāls? Tehniskā valodā tas ir – skaidu plātne, kas laminēta ar melamīnā piessūcinātu papīru. Melamīns ir sintētiskie sveķi, papīrs ir tas smukais zīmējums, ko mēs redzam, bet laminēšana ir šī papīra uzlīmēšana uz kokskaidu plātnes. No padomju laikiem ir palicis viedoklis, ka skaidu plātne ir indīga. Jā, ja to ēd brokastīs! Bet ja nopietni, tad tā ir tikpat nekaitīga kā saplāksnis, kurš tiek uzskatīt par ļoti ekoloģisku. Kaitīgums tiek mērīts ar kaitīgo vielu izgarojumu daudzumu. Mūsdienās šīs līmenis ir 5-6 reizes mazāks par maksimāli pieļaujamo.

    Bet moderna lamināta galvenais trumpis ir tā lieliskais izskats. Neprofesionālis, uzmetot aci, nemaz nevar atšķirt laminātu no īsta koka. Jo kvalitatīvam laminātam ir ne tikai izteikti dabīgs zīmējums, bet arī faktūra. Pieskaroties tam, var sajust īsta koka šķiedras, vai gluži pretēji - neparastu samtainumu.

    Taču ir arī pāris negatīvas īpašības. Lamināts baidās no liela mitruma. Pati virsma ir ūdens necaurlaidīga, bet malas ir riska zona. Mitrs gaiss, kāds ir vannasistabā, tam neko nekaitē. Bet ja regulāri uz lamināta detaļu malām nokļūst ūdens ir risks, ka tas nokļūs līdz skaidu plātnei un tā uzbriedīs. Profesionāli galdnieki gan zinās, kā aplīmēt lamināta malas, lai šo risku samazinātu līdz minimumam. Otrs risks ir liela slodze. Pārāk plati grāmatplaukti no liela svara var ieliekties. Šī problēma ir jāņem vērā mēbeļu dizainerim projektējot šo mēbeli.