Nodarbības mazuļiem no 6 – 12 mēnešiem
4 attēli • 1. feb 2020 11:16
Šajā vecumā bērnam joprojām īpaši nepieciešamas emocionāli tuvas un piepildītas attiecības ar savu aprūpētāju. Šis ir laiks, kad bērns ir kļuvis krietni kustīgāks: līšana, rāpošana, sēdēšana, pirmie soļi… Jauni sasniegumi, iepazīstot savu ķermeni un diezgan daudz vingrināšanās, lai šīs prasmes nostiprinātu. Kā arī ar vērienu, caur visām maņām tiek apgūta apkārtējā vide ne tikai ap savu asi, bet ja...VairākŠajā vecumā bērnam joprojām īpaši nepieciešamas emocionāli tuvas un piepildītas attiecības ar savu aprūpētāju. Šis ir laiks, kad bērns ir kļuvis krietni kustīgāks: līšana, rāpošana, sēdēšana, pirmie soļi… Jauni sasniegumi, iepazīstot savu ķermeni un diezgan daudz vingrināšanās, lai šīs prasmes nostiprinātu. Kā arī ar vērienu, caur visām maņām tiek apgūta apkārtējā vide ne tikai ap savu asi, bet jau krietni plašāk.
Cilvēks jau piedzimst ar vajadzību attīstīties, izzināt. Nav vajadzības bērnu steidzināt sasniegt jaunas virsotnes, ja viņam pašam ir vajadzība izdzīvot, nostiprināt kādas citas lietas. Līdzīgi kā dabā aug ozols no mazas zīlītes- sākumā dziļumā tiek dzītas dziļas, pamatīgas saknes, lai varētu uz augšu veidoties stumbrs. Ja saknēm nebūs gana laika stiprināties, koks nevarēs augt savā varenībā. Ir vajadzīga laba augsne un laiks. Tā bērnam – ir vajadzīga emocionālā un sagatavotā vide sev apkārt, lai savā tempā augtu liels!
Nereti šis straujais laiks izraisa ne mazums stresa situācijas kā vecākiem, tā mazuļiem. Lai gan šobrīd ir mazinājies agrākais sabiedrības spiediens par mazuļu attīstības jautājumiem, tomēr aizvien ļoti daudz tiek salīdzināti bērnu svari, garumi, mazuļa visa veida prasmju amplitūda un citi kritēriji. Rados, draugos, sociālajos tīklos ir ārkārtīgi daudz salīdzinājumu un tas tomēr atkal un atkal ceļ stresa līmeni vecākiem, kaut arī saprotam, ka katrs bērniņš ir savādāks. Bieži vien mammas sajūta par to vai viņa ir pietiekoši laba mamma, ir tiešā veidā saistīta ar bērna attīstības progresu. Un papildus ārējo apstākļu pārmērīgiem stimuliem, kas var mazulim paaugstināt stresa hormonu līmeni, viņš tik agrā vecumā ļoti izjūt savu aprūpētāju emocionālo stāvokli. Ilgstoši paaugstināts stresa hormona līmenis var kavēt bērna attīstību. Sanāk tāds “apburtais” aplis. Tāpēc, pirms piepildīt bērna vidi ar veikalu plauktos sarindotajām “spēlēm attīstībai”, vērts parūpēties par vidi, kur bērns var mazināt savu stresa līmeni esot kopā ar saviem pašiem tuvākajiem.
MĀRAS BIZĒ aicinu uz kopā sanākšanu nelielās grupiņās (līdz 5 dalībnieki vienā reizē) uz 1h garu nodarbību īpaši sagatavotā vidē, kur vecāki var ļaut bērnam vaļu darboties, būt līdzās kā vērotājiem, kā arī dalīties pieredzē ar pārējo grupu, lai viens otru atbalstītu, stiprinātu, iedvesmotu… Lai harmonizētos, izdzenātu stresa hormonus, dalītos pieredzē un baudītu laiku ar savu mazuli viņa harmoniskajā attīstības posmā.