Galerija 30.06.2023
4 attēli • 30. jūn 2023 10:34
“Tev, dārgā tēvija, lai slava dziesmās skan!”
Dziesmu svētki starpkaru Latvijā 🇱🇻
1926. gada 19. jūnijs. Sestdienas pievakarē, dažas dienas pirms valsts ieskandina Līgo vakaru un Jāņu dienu, Latvijas galvaspilsētas viducī, Esplanādes laukumā, bija sapulcējies daudzus tūkstošus liels cilvēku pūlis. Rēķināja, ka tovakar laukumā bijuši ap septiņi tūkstoši cilvēku. VI Vispārējie latviešu dziesmu s...Vairāk“Tev, dārgā tēvija, lai slava dziesmās skan!”
Dziesmu svētki starpkaru Latvijā 🇱🇻
1926. gada 19. jūnijs. Sestdienas pievakarē, dažas dienas pirms valsts ieskandina Līgo vakaru un Jāņu dienu, Latvijas galvaspilsētas viducī, Esplanādes laukumā, bija sapulcējies daudzus tūkstošus liels cilvēku pūlis. Rēķināja, ka tovakar laukumā bijuši ap septiņi tūkstoši cilvēku. VI Vispārējie latviešu dziesmu svētki jeb, kā toreiz teica, Sestie latvju vispārējie dziesmu un mūzikas svētki pirmkārt jau bija īpaši ar to, ka bija pirmie tieši neatkarīgajā Latvijā.
Ja tobrīd laukumu varētu uzlūkot no gaisa, tad redzētu laikraksta “Latvijas Kareivis” aprakstīto: “Visur viļņojas skatītāju galvas, retas tukšas saliņas dārgākajās vietās. Pāri laukumam paceļas karogota estrāde. Uz tās sapulcējušies skanīgāko balsu pārvaldītāji mūsu dzimtenē. Plašā estrāde zināmā mērā atgādina latvisku krāsu dārzu, kuru reprezentē zīļu vaiņagos un nacionālos tērpos rotājušās tautas meitas. [..] Tomēr daļa dziedātāju tērpušās baltos un rozīgos vasaras uzvalkos, kas vēl vairāk pavairo pirmo rindu gaišo noskaņojumu. Tautu dēli nav piegriezuši vērtību nacionālajiem kostīmiem. To rindas nopietni melnas vai pelēkas. Diezgan bieži iezaļojas karavīru – dziedātāju vingrie stāvi. Ap diriģentu paaugstinājumu novietojas apvienotais kara radzinieku orķestris.”
👉Visu rakstu lasiet žurnāla 22. jūnija numurā! #mājasviesis #latvijasmediji #dziesmusvētki #vēsture