Rūpējas par zivīm Ventas upē un novada
ūdenstilpnē
9 attēli • 29. okt 2020 15:01
28. oktobrī Kuldīgas novada pašvaldības policija kopā ar Valsts vides dienesta Liepājas reģionālās vides pārvaldes inspektoriem devās reidā gar Ventas upi.
Reidā tika pārbaudīts posms maršrutā no jaunā Kuldīgas tilta līdz Abavas ietekai Ventas upē. Tāpat reida laikā tika pārbaudīta Krāčupe un Padures upe, kas arī ir nozīmīgas nārsta vietas. Turpretim maršruta noslēgumā Valsts vides dienesta da...Vairāk28. oktobrī Kuldīgas novada pašvaldības policija kopā ar Valsts vides dienesta Liepājas reģionālās vides pārvaldes inspektoriem devās reidā gar Ventas upi.
Reidā tika pārbaudīts posms maršrutā no jaunā Kuldīgas tilta līdz Abavas ietekai Ventas upē. Tāpat reida laikā tika pārbaudīta Krāčupe un Padures upe, kas arī ir nozīmīgas nārsta vietas. Turpretim maršruta noslēgumā Valsts vides dienesta darbinieki pārbaudīja makšķerniekus mazajā un Lielajā Nabas ezerā.
Reida laikā kārtības sargi bija sadalīti divās grupās – viena ekipāža objektus apsekoja ar automašīna, bet otra – ar kvadriciklu. Reida mērķis bija pārbaudīt lašu nārstu vietas, jo pašlaik ir lašu ķeršanas liegums. Pašlaik pilsētas teritorijā ar makšķerēšanas rīkiem nedrīkst atrasties upes tuvumā, bet ārpus pilsētas aizliegts lietot makšķerēšanas rīkus ar mākslīgo ēsmu un licencētajā posmā aizliegts makšķerēt no laivas. Arī šīm lietām reida laikā gan pašvaldības policijas darbinieki, gan Valsts vides dienests pievērsa uzmanību.
Valsts vides dienesta Liepājas reģionālās vides pārvaldes Resursu kontroles sektora vecākais inspektors Jānis Sprugevics stāsta, ka netipiski trešdienas dienai, bijis liels makšķernieku skaits: “Mēs, Valsts vides dienesta inspektori, Ventas upes apsekošanu veicam divas reizes nedēļā, taču 28. oktobrī konstatējām, ka ir netipiski liels makšķernieku skaits.”
Kuldīgas novada pašvaldības policija ar Valsts vides dienestu reidus veic periodos, kad visaktīvāk darbojas malu mednieki. “Brīžos, kad parādās vairāki liegumi, tad sarosās arī malu zvejnieki. Tas ir pavasarī, kad nārsto līdakas, zandarti un vimbas, bet rudenī, kad nārsto lašveidīgās zivis,” stāsta J. Sprugevics.
Kopumā 28. oktobra reids vērtējams ar pluszīmi: “Reida laikā būtiski pārkāpumi netika konstatēti, bija daži maznozīmīgi pārkāpumi, ko novērsām uz vietas. Visā visumā veiksmīgs reids,” secina J. Sprugevics.
Tikmēr Kuldīgas novada pašvaldības policijas priekšnieks Kaspars Šabāns uzteica labo sadarbību, kas izveidojusies ar Valsts vides dienestu: “Man ir prieks, ka kopā ar profesionāliem un zinošiem kolēģiem no vides dienesta, varam veikt šos reidus un preventīvo darbu. Arī pašvaldības interesēs ir saglabāt mūsu novada zivju fondu. Plānojam arī turpmāk rīkot līdzīgus reidus.”
Foto: Kārlis Komarovskis