TUTTI Palīdzība Dzīvniekiem

Ieteikt
 258

Jautājumi un atbildes

Sveiki! Gribēju jautāt, kas īsti varētu kaitēt kaķītim un cik nopietna var būt problēma. Manam kaķim (šogad paliek 7 gadi) periodiski (parasti aukstajā ziemas laikā, kad lielāko dienas daļu viņš gulšņā virs karstās plīts) lien nost apmatojums. It kā tas ar laiku ataug, bet tad kaķis atkal nolaiza pliku. Nereti arī ar savu aso mēli nokasa ādas virsējo kārtu un miesa sāk it kā sulot (un laizās viņš ļoti intensīvi). Kaķis arī tiek attārpots, bet nav vakcinēts. Vai problēma varētu būt tajā, ka viņam ir vāja imūnsistēma, vitamīnu trūkums, parazīti (viņš tiek laists ārā), ieradums pastiprināti laizīties, gēni (māte reiz bija ielas kaķe) vai arī tur var būt kāda nopietnāka problēma? Piezīmēšu, ka uz rētām izsmidzinam dzīvniekiem paredzētās zāles (ar joda piejaukumu). Tas viņam parasti palīdz un apmatojums sāk pamazām ataugt, bet kā jau minēju, viņš atkārtoti izlaiza pliku. Uz doto brīdi viņam tika uztaisīts kostīmiņš, lai nelaiza ādu. Kad tas tika nomainīts, ievēroju, ka matiņi lien nost, bet vismaz āda nesulojās. Vietām bija redzams arī jauns, īss apmatojums.
Atbild veterinārārste Tatjana Tīrmane:
Iespējams, gulšņājot virs plīts, āda izžūst un iestājas mata barošanas traucējumi. Tādi bieži novērojami kaķiem, kuri guļ uz radiatoriem. Vispirms gan vajadzētu izslēgt zemādas ērces - nodot nokasījumu analīzei. Var mēģināt 1-2 mēnešu kursu omegas preparātu un vitamīnu un skatīties, kā uz to reaģēs.
Jebkurā gadījumā, būtu ieteicams atrādīt kaķi veterinārārstam.
paldies kad palīdzat dzīvniekiem kur tie pagaidu kaķi dzīvo?
Labdien.
Kaķi atrodas pagaidu mājās Rīgā, pilsētas centrā.
Labdien. Vēlējos pajautāt, vai tas ir normāli, ka suns tagad pasācis vairāk gulēt. Tā pēkšņi. Taksis pusotru gadu vecs. ārā trako, ēd tā kā vienmēr, bet ienākot mājās uzreiz guļ.
Uz rudeni nereti dzīvnieki paliek rāmāki, tāpat kā cilvēki - miegaināki.
Taču, ja parādās vēl kādas dīvainības, noteikti vajadzētu konsultēties ar savu ārstu.
Ja taksis, tad jāpadomā par mugurkaulu. Varbūt sāp?
Pilnīgai drošībai varat piezvanīt savam dakterim, kurš zinās suņa vēsturi un varēs labāk komentēt.
Pie kā vērsties, ja manā pilsētā nav dzīvnieku aizstāvju un kam rūpētu tie, esmu uzgājusi kaķīti, kuram pierē ir pušums, tas negrasās sadzīt, jo cits kaķis to regulāri ar savu aso mēli uzplēš (iespējams kā tā kaķenīte ir māte ...) Abi kaķi tiek baroti, kaut arī konkrēta saimnieka nav un neizskatās, ka tā vecā tante ar labo sirdi kaut ko dara, lai izārstētu .......
Labvakar.
Ievainoto dzīvnieku vajadzētu atrādīt veterinārārstam. Brūci vajadzētu tīrīt un smērēt 2x dienā ar Tenazym ziedi, nedrīkst pieļaut kreveles veidošanos, tā visu laiku jāplēš nost.
Protams, tas viss ir iespējams, ja dzīvnieks ir komunikabls.
Cik sevi atceros kaķēniem ticis dots piens un visi ir bijuši skaistu spalvu, veselīgu ķermeni un ilgu mūžu. Kas tad mainījies tagad? Kādēļ vairākumam ir tik negatīva nostāja pret piena došanu kaķēniem?
Dzīvnieku, un patiesībā arī cilvēku, organisms radīts tā, ka piens ir nepieciešams pirmajā dzīves posmā, pēc šī perioda organisms pārstāj šķelt laktozi.
Cilvēks evolūcijas procesā ir pieradinājis sevi, lai gan joprojām ir cilvēki, kuri laktozi nepanes. Savukārt ir reti kaķi, kuri laktozi panes arī pēc 3-5 mēnešu vecuma.
kas jaadara, lai pievienotos Juusu pulkam? :)
Labvakar.
Lai pievienotos biedriem, uz e-pastu info@tutti.lv jānosūta motivācijas vēstuli. Dienas laikā mēs Tev atbildēsim!
Tas ir gruts darbs stradat ta un palidzet dzivniekiem?
Labdien.
Neviens darbs nav viegls. Viss atkarīgs no attieksmes, ar kādu darbs tiek veikts.
Darbs ar dzīvniekiem, sevišķi tos glābjot, nav viegls nedz fiziski, nedz morāli, taču tas sniedz morālu gandarījumu. Apziņa, ka ieguldītais ir devis kādam otru - labāku iespēju, rada prieku par paveikto.