Biogrāfija

DJ/producents Roy Moss a.k.a. Daft:

dzimis Latvijā, Rīgā, ar elektronisko deju mūziku aizrāvies jau samērā agrā bērnībā, klausoties šādu mūziku radiostacijās, vēlāk arī tiešraides no naktsklubiem, tādējādi vēlējies savu dzīvi saistīt ar elektronisko deju mūziku, konkrētāk, bērnības sapnis ir kļūt par diskžokeju.
Pamatskolas gados amatieriskā līmenī ķērās klāt elektroniskās deju mūzikas producēšanai, bet šajā vecumā tas nebija pārāk vienkārši un līdz ar to produktivitāte bija zema.
Ejot laikam, kopā ar draugiem bija radīti pāris skaņdarbi, tika cienīta elektroniskā deju mūzika un sākot ar pamatskolas beidzamajām klasēm sākās spēlēšana pamatskolas diskotēkās - klasiski, kā daudziem šī hobija piekopējiem. Ar laiku šo pamatskolas diskotēku spēlēšanu neizbēgami papildināja dažādi citi pasākumi, taču arī šīs intereses pārgāja, jo pamatskolas diskotēkas tomēr nav īstā vieta, kur spēlēt mūziku koncentrējoties uz kādu noteiktu mūzikas stilu, tāpēc šī nodarbe pagaisa, jo cilvēki, kas nāca uz šīm diskotēkām un citiem pasākumiem, nebija sajūsmā par dzirdamo mūziku, dēļ kā spēlēšana pasākumos amatiera līmenī Rojam arī beidzās.
Turpinājās mūzikas producēšana, kas ļoti lēnām kļuva pilnvērtīgāka,
prasmes palielinājās, taču tāpat nekas ievērības cienīgs, jo vecums tolaik vēl bija tāds, kad ar pacietību Rojam bija uz ''jūs''.
Ejot pamatskolas pēdējā - tātad devītajā klasē Roja dzīvē sākās jauns - cerību pilns posms - iestāšanās ''Ritma Institūtā'', priekš nezinātājiem - tā ir nestandarta mūzikas skola, kurā piedāvā apgūt dažādas prasmes, kas saistītas ar elektronisko mūziku, šeit Rojs nolēma apgūt diskžokeju pamatus, ko arī veiksmīgi īstenoja.
Pusgadu Ritma Institūtā ilgo mācību laikā Rojs BIja jau paspējis uzkāpt uz skatuves vairākkārt, par cik šīs prasmes Rojs apguva samērā ātri, tad piekrita spēlēt pasākumā jau pēc pirmā mēneša, kurš aizvadīts Ritma Institūtā.
Pēc laika Rojs sāka nodarboties ar Electro Dance (agrāk zināms, kā Tecktonik) deju stila pasākumu organizēšanu, kopā ar vadošajiem Latvijas šī deju stila dejotājiem. Par cik šie pasākumi tika organizēti klubā ''Pulsē'', tad pateicoties tam Rojs kļuva par šī kluba rezidentu, kas viņam lēnām pavēra acis uz pasauli. Par cik Electro Dance skaitās kā ''Undergound'' deju stils, tad ''Pulsē'' tam atbilda, tikai mūzika - electro house, nepavisam neiederējās pagrīdes kultūrā.
Laikam ejot Rojs pievērsās ''underground'' mūzikai, sākumā DnB, Hardstyle, Dubstep, ko sākotnēji spēlēja klubā pulsē, kā arī citos pasākumos.
2009. gada vasara ir laiks, kad Rojs beidzot savas oficiālās karjeras laikā spēlē zem klajas debess, tiesa - ne oficiālos pasākumos, bet privātos ''underground'' tusiņos, kur iekļuvis caur pazīšanos. Šīs vasaras noslēgumā - augusta pēdējās brīvdienās notika Roja pagaidām iespējams visvairāk vērā ņemamais notikums - viņš spēlē vienā no Latvijas leilākajiem mūzikas un mākslas festivāliem - Zaļumballe 2009.
Šajā festivālā viņš spēlēja Dubstep, kas kopā ar apkārt valdošo atmosfēru izmainīja viņa attieksmi pret mūziku, kultūru un visu, kas ar to saistās.
Pāris mēnešus vēlāk klubā ''Pulsē'', kurā Rojs joprojām bija rezidents, atgriežoties ziemas sezonā, Rojs organizēja pirmos pasākumus, kuros viņš spēlēja tikai Underground stilus, taču jau sāka spēlēt savu galveno sirdslietu - Hardcore mūziku.
Sākotnēji Rojs mazliet spēlēja gabber, taču galveno pasākuma daļu joprojām sastādīja mazliet Latvijas publikai pieņemamāki mūzikas stili - DnB, Dubstep, Breakbeat utt.
Nedaudz vēlāk Rojs pārdod savus CD atskaņotājus un iegādājās vinila plašu atskaņotājus, pārtrauc spēlēt klubā ''Pulsē'' un no skatuves pazūd uz apmēram gadu.
Šī gada laikā nekas ievērības cienīgs nenotiek - Rojs uzspēlē pāris privātās ballītēs, mājās mēģina apgūt miksēšanas mākslu uz vinila atskaņotājiem, mazliet producē, taču nekas ievērības cienīgs nenotiek.
Apmēram pēc gada Rojam ir peidāvājums uzspēlēt kādā ballītē, kurā viņš beidzot atsāk savu darbību, tikai šoreiz Underground lauciņā.
Šī pasākuma laikā Rojs iepazinās ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem.
Neilgi pēc šī pasākuma Rojs parāda pasaulei pirmo savu paša producēto Hardcore stila skaņdarbu - Fast&Slow, kurš nekļūst par pēdējo.
Pāris mēnešus vēlāk, apmēram 2011. gada martā/aprīlī Rojs pievēršas minimal techno producēšanai, ar nopietnāku mērķi, iepazīt šo stilu, izprast tā nianses un tajā pilnveidoties.
Pēc tā Rojs turpina producēt mūziku, pilnveidot savas prasmes spēlēšanā, kā arī kaļ lielus plānus Latvijas Underground mūzikas attīstībā.
Tālākais norisinās patreiz, tāpēc iespējams, ka tieši šobrīd norit kas tāds, ko vēlāk varēs lasīt šeit.

Dalībnieki

Nav dalībnieku.

TOP dziesma

Taren, Taren (original mix)

Tuvākie pasākumi

Atvērt jaunā logā

Mūzika

--:--
--:--

Uzaicini sekot mūziķa profilam