Pārgājiens “No Stučkas līdz Aizkrauklei” 28. jūnijā
Aktīvā tūrisma portāls Pargajieni.lv piedāvā doties izzinošā pārgājienā pa Aizkraukles pilsētu un tās tuvāko apkārtni 28. jūnijā.
Starts paredzēts Aizkraukles dzelzceļa stacijā ap plkst. 10:15, kad būs pienācis vilciens no Rīgas.
Pārgājienu sāksim ar Daugavpils dzelzceļa līnijas un Aizkraukles dzelzceļa stacijas vēstures iepazīšanu.
Maršruta turpinājums būs pa mežu, pļavām, iespējams, ka būs arī jāšķērso grāvjus vai nelielas upītes, lai nonāktu pa taisnākajiem ceļiem un takām līdz Meļķitāru muldakmenim. Netālu no tā atrodas Muldakmens vārdā nosaukta dzelzceļa pietura.
Aizkraukle var būt gan pilsēta, gan ciems. Pirmā Aizkraukle būs ciems, kura kultūras namā ir iekārtota ekspozīcija “Padomju gadi”. Tā, iespējams, ir lielākā tuvākajā apkārtnē esošā ekspozīcija, kas vēsta par dzīvi padomju okupācijas periodā un par Aizkraukles pilsētas rašanos.
Aizkraukles pilsēta nebūtu uzcelta, ja nebūtu celts Pļaviņu HES. Kādēļ Pļaviņas, kādēļ Stučka un kādēļ beigu beigās Aizkraukle? To visu uzzināsim pa ceļam uz HES un staigājot pa Aizkraukles pilsētu, kas padomju varas gados tika saukta pazīstamā komunista Pētera Stučkas vārdā.
Finišs Aizkraukles dzelzceļa stacijā plānots ap plkst. 18:00.
Pārgājiena laikā plānots noiet apmēram 25 kilometrus.
Pārgājiena dalībniekiem līdzi jāņem laikapstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, ēdienu un dzērienu piknika pauzei.
!!! Ņemot vērā ārkārtas situācijas beigas, bet neaizmirstot vīrusa COVID – 19 draudus, lūgums pārgājienā doties tikai tad, ja esat pārliecināti par savu veselību. No savas puses nodrošināsim iespēju dezinficēt rokas. Pašlaik ārpus telpām ir atļauti 300 cilvēku lieli pasākumi, bet mūsu pārgājienos pašlaik limits būs 30 cilvēki. Ņemot vērā arī Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijas, pieteikšanās pārgājienam ir obligāta. Cilvēki bez pieteikuma drīkstēs pārgājienā piedalīties tikai tad, ja vēl būs brīvas vietas, ko mēs nevaram garantēt. Aktuālajai informācijai par brīvajām vietām aicinām sekot līdzi mūsu facebook profilā.
Dalības maksa:
5 euro individuālajiem dalībniekiem;
4 euro, ja ierodas vismaz divatā vai uzrādot ISIC karti;
1,50 euro skolēniem (vai 1,00 EUR uzrādot ISIC karti);
Bez maksas pirmsskolas vecuma bērniem pieaugušo pavadībā.
Papildus jāmaksā par biļetēm ekspozīcijā “Padomju gadi”. Pieaugušajiem 3 EUR, pensionāriem 2 EUR, skolēniem un studentiem 1,50 EUR.
Pieteikšanās pa e-pastu janis@pargajieni.lv vai tālruni 26980327, norādot visu dalībnieku vārdus, uzvārdus un tālruņa numurus.
Ja pēc pārgājiena kāds būs bijis saslimis ar COVID-19 visa informācija tiks nodota Slimību profilakses un kontroles centram.