Galerija 11.11.2021
3 attēli • 11. nov 2021 12:59
Šodien iededzam svecītes un atstājam gaismu logos, pieminot latviešu strēlniekus un viņu varonīgo cīņu par brīvu Latviju.
Ogres Centrālās bibliotēkas kolektīvs sveic Lāčplēša dienā!
🇱🇻🇱🇻🇱🇻
11. novembris, Lāčplēša diena, ir laiks, kad pieminam strēlniekus un viņu varonīgo cīņu brīvas Latvijas vārdā. Strēlnieku kaujas, emocijas un Pirmajā pasaules karā piedzīvotais atainots arī vairākos latviešu...VairākŠodien iededzam svecītes un atstājam gaismu logos, pieminot latviešu strēlniekus un viņu varonīgo cīņu par brīvu Latviju.
Ogres Centrālās bibliotēkas kolektīvs sveic Lāčplēša dienā!
🇱🇻🇱🇻🇱🇻
11. novembris, Lāčplēša diena, ir laiks, kad pieminam strēlniekus un viņu varonīgo cīņu brīvas Latvijas vārdā. Strēlnieku kaujas, emocijas un Pirmajā pasaules karā piedzīvotais atainots arī vairākos latviešu autoru darbos.
🇱🇻Nu jau par klasiku kļuvušais Aleksandra Grīna apjomīgais romāns "Dvēseļu putenis" vēsta par cīņām, kas maina cilvēku un veselas tautas likteni.
🇱🇻Aleksandra Čaka poēma "Mūžības skartie" ir viens no zināmākajiem literārajiem sacerējumiem par strēlnieku cīņām, taču uzmanību vērts pievērst arī grāmatai "Strēlnieku gaitas", kurā apkopoti stāsti un apceres par latviešu strēlniekiem un latviešu karavīru likteni. Krājumu papildina arī arhīvu materiāli - strēlnieku rakstītas vēstules no frontes un atklātnes.
🇱🇻Kārlis Štrāls romānā "Karš" skaudri atklāj kara šausmas, savukārt Jāņa Sprinģa stāstu krājuma "Veļu dumpis Tīreļpurvā" kompozīciju veido piecu 1915. g. Ziemassvētku kaujās kritušu karavīru stāstījums par savu dzīvi un nāvi.
🇱🇻🇱🇻🇱🇻
Visas minētās grāmatas atrodamas arī Ogres Centrālās bibliotēkas krājumā.