Dievturība - latviešu tautas Dievatziņa

Oficiālā lapa
Ieteikt
 47

Prāts tagad un senāk

  • 13. nov 2017 01:38
Šodien mēs ar vārdu prāts iedomājamies kaut ko gudru, to mūsu spēju, kas ļauj mums domāt, apsvērt, neļauties jutekļiem, bet valdīties un galu galā rīkoties gudri.
Bet ir dainas, kuŗās  ar vārda pamazināmo variantu jāsaprot sapņošana vaļējām acīm, prātuļošana, rīkošanās tieši pretēji nekā "ar prātu, saprātīgi". 
Lasīt vairāk

Pērkons

  • 21. jūn 2016 09:46
Mūsu Pērkona kults nav pārmērīgi izvērsts. Tik vien ir kā dažas lietus saukšanas dziesmiņas un dancis Pērkonītis ducināja. Vismaz man nav gadījies nekur neko vairāk novērot.
Te ir vieta, kur izvērsties tiem, kuŗi zin vairāk.  Ludzu!

34047-3Mēness ņēma Saules meitu,Pērkons jāja panākstos.Pa vārtiemi iejājotiNosper
Lasīt vairāk
  • Modris Modris 7. okt 2017 15:05
    Senajā latviešu Dieva Trīsvienībā nebija Dieva, jo Trīsvienība ir Dieva aspekti; tātad nebija Dievs-Māra-Laima, bet gan Pērkons-Laima (Jumis)-Māra (Jānis).

Vai dievturība ir reliģija

  • 19. aug 2015 10:55
Reliģiju statuss ir kosmopolītisks jeb pārnacionāls un kategoriski norobežojas no nacionāliem pamatiem. Jo tās bija un ir instruments varas uzturēšanai pār iekarotām tautām, kurām taču bija sava "pagāniskā" dievatziņa, dzīvesziņa un tradīcijas, kas ar visiem sakrālajiem, garīgajiem aspektiem iekļaujas Lasīt vairāk
  • Modris Modris 19. okt 2016 10:59
    Reliģijas ietver sevī gan pārnacionālo, universālo daļu (ārpuslaika Viedu), gan arī nacionālo daļu, jo ir veids kā universālo integrēt konkrētā sabiedrībā. Manuprāt, reliģija ir populāra Viedas versija, piemērota noteiktam etnosam.

Bites katram dūc citādi...

  • 1. jūl 2016 17:50
Izmantošu iespēju mazliet iespraukties ar jauku piedāvājumu, kas noderēs ikvienam!
Rutku Dravā jau trešo sezonu ir iespēja baudīt savdabīgu vibroakustisko terapiju, bišu sanēšanas ieaijātam, atgūt spēku un sparu, guļot tieši uz bitēm! Vairāk informācijas http://www.dore.lv
  • Draugiem lietotājs Draugiem lietotājs 11. jūl 2016 17:58
    Veļu māte pievīlusi
    Manu smuidru augumiņu:
    Ielikusi med's podiņu
    Dziļas dobes dibenā.
    379 [Vidzemē, Kurzemē un Zemgalē]

    Veļu māte pievīluse
    Manu vecu māmuliņu:
    Ielikuse medus bļodu
    Pašā dobes dibinā.
    120 [Gaujienā (Gaujienas pag. Vlk)]

    Medus = ziedojums Veļu mātei?
Padalieties, varbūt kādam zināmas tautasdziesmas ar šiem augiem - ķimenīte, vīgrieze! Paldies!
  • Maruta Maruta 23. mai 2016 23:05
    Vēl vari pajautāt Zaigai Miķelsonei, kuŗa bieži vien te ieraksta visvisādas lietas, kuŗas tikai viņa prot atrast.

Miega Mačs (vai Mača)

  • 19. feb 2016 03:38
LD 6759Mana mīļa māmulīte,Miega Mača mani prec;Laid, māmiņa aizkrāsnē,Es Mačam atsacīšu.Ko varat teikt par šādu personāžu?
  • Maruta Maruta 4. mar 2016 18:26
    Miega Mača nebūs arājs. Ģimenes galva sekmīgs nebūs.  Nav ko tādu precēt.

    Miega Mača šodien nonāktu sociālo dienestu aprūpē. Varbūt izrādītos, ka viņš ir liels sapņotājs, ar milzīgām mākslinieciskām alkām un spējām, iejūtīgs cilvēks, mīļš tēvs, kuŗš ierosinātu bērniem kļūt par ģeniāliem māksliniekiem.

    Tādu Latvijā ir daudz, bet varbūt, ka vajag vēl un vēl.


Dainas ir mantojums no mūsu senčiem, kas bija viedi cilvēki. Izrādās, ka mums nav jābrauc uz Indiju, lai gūtu apskaidrību, jo Dainās ir tas pats viedums un gudrības, kas ir vēdās un mūsu senči ir bijuši viedi, gudri, patiesi un auguši saskaņā ar dabu. Mūsu senči bija šamaņi. Runāsim un domāsim par dažādiem Lasīt vairāk
  • Maruta Maruta 17. jūl 2015 20:49
    Inese patiešām ir ļoti ļoti vieda sieviete. Viņā ir vērts ieklausīties. Viņas teiktais ir pārdomāts, pamatots un gudrs.

    Tikai - kad?  Kuŗā datumā priekšlasījums paredzēts?
Domājot par to kāpēc tieši Saules meitas un Mēness dēli, tad nonācu pie secinājuma, ka senatnē, jau pārzināja labi astronomiju un zināja, ka Saulīte staro, bet Mēness tikai atstaro Saules gaismu un tas brīnišķīgi iekļauts jau dainās, to pārnesot uz ikdienas sadzīvi kā jāuztver Sievietes un Vīrieša lomu
Lasīt vairāk
  • Gunta Gunta 2. jan 2015 19:41
    Nu ja! Sistēmā vērtības jāierāda. Vispirms jau ģimenē... 
Viena daļa latviešu domā, ka mūsu senajā ticībā galvenā vieta bijusi Mārai, Dievam un Laimai.
Citi domā, ka galvenie bijuši mājas dieviņi - pat saka "mājas gariņi" - ceplis, pavārnīca, slieksnis, vārtu sargs un citi.
Kā Tu domā?
  • Normunds Griķītis Normunds Griķītis 2. jan 2015 19:23
    man tas viss šķiet vienkāršāk esam, jo tas joprojām ir sastopams arī mūsu katra ikdienā
    senči vienmēr dzīvojuši saskaņā ar apkārtējo pasauli un tāpēc arī ir tik daudz dievu un gariņu sastopams, bet tas ir tikai pašsaprotami, jo jau no izseniem laikiem sabiedrība veidojās mazās vai lielākās grupās, kurās vienmēr izraudzījās (ne ievēlēja, ne mantoja) pašu cienījamāko un gudrāko, kas tad arī tālāk lēma un tiesāja - kādu mirkli, tas bija stiprākais karotājs, kādu citu - labākais amatnieks vai sirmākais vecītis...katram notikumam bija cienīgaķais lēmējs un aizbildnis un šī pasaules uztvere arī pārcēlās uz ikdienu - par māju rūpējās mājas gariņš, par krāsni - circenītis utt.
    Tāpat tas arī parādas dievību līmenī, kas bija kā tēvs un māte - jau apziņā bija, ka nekas nespēj būt bez sievišķā un vīrišķā pirmsākuma, no kā tālāk jau veidojas mūsu duālā uztvere: melns-balts, jā-nē, utt. kaut gan dievību līmenī ir lielāka variācija, kas liek domāt, ka nemaz tik duāli savā uztverē senči nemaz nebija
    Tāpat šodienas ikdienas dzīvē: cik no jums var godīgi atzīties, ka nekad nav runājuši ar lietu, lai tas lītu vai tieši mirkli vēl pakavētos; ar autobusu, kuru kavējam; sniegputeni, lai tas stādījumus pasargā vai to ķeblīti rājuši, kas vienmēr pa kājām maisās?:)

Cepurīes ar zīmēm.

  • 8. okt 2014 16:02
http://www.draugiem.lv/rozesbode/gallery…