Sagatavošanās saulei siltajās zemēs:)
1 attēls • 16. okt 2014 18:22
Esmu pamanījusi,kad klienti un mūsu draugi dodas atpūsties kur siltāks un saule silda:)Man jums ir mazs,bet ieteicams rakstiņš,lai censtos pasargāt no apdegšanas saulē:)Jo to šobrīd dzirdu ļoti bieži
Sauļošanās solārijā ir lietderīga sagatavošanās atvaļinājumam.siltajās zemēs... Tomēr lēnām! Nekad nepieļaujiet saules apdegumu. Vajadzīgas apmēram 3-4 nedēļas. Šādi, ņemot vērā devas, tiek izveidot...VairākEsmu pamanījusi,kad klienti un mūsu draugi dodas atpūsties kur siltāks un saule silda:)Man jums ir mazs,bet ieteicams rakstiņš,lai censtos pasargāt no apdegšanas saulē:)Jo to šobrīd dzirdu ļoti bieži
Sauļošanās solārijā ir lietderīga sagatavošanās atvaļinājumam.siltajās zemēs... Tomēr lēnām! Nekad nepieļaujiet saules apdegumu. Vajadzīgas apmēram 3-4 nedēļas. Šādi, ņemot vērā devas, tiek izveidots gaismas aizsardzības faktors no 4 līdz 8. Šajā laikā iesakām sauļoties vienreiz līdz divreiz nedēļā.
Mērens UV staru daudzums palīdz, piemēram, ādā izveidot aizsargbarjeru pret pārmērīgi stipru UV gaismu. Ādu ietekmējošie UV-B stari ierosina melanīna veidošanos, kas ieskauj šūnas kodolu un tādējādi aizsargā DNS. Turklāt UV-B stari sabiezina ādas virskārtu (epidermu jeb ārējo ādas slāni) un novērš, ka UV gaisma neierobežoti var iekļūt dziļākajos ādas slāņos.
SAGATAVOŠANĀS SAULEI
Iesauļota āda ir labākā aizsardzība pret saules gaismu. Priekšrocība sauļojoties solārijā, ir kontrolēta un precīzi noteikta saules deva ikvienam ādas tipam. Modernie solāriji no dabīgās saules atšķiras ar ādai labvēlīgāku UVA un UVB staru attiecību.
Jau neliels UVB staru daudzums vai augsta UVA staru intensitāte ādas īpašajās iedeguma šūnās, melanocītos, sekmē pigmenta veidošanos (melanoģenēzi). Izveidojušies pigmenti apmēram no divām līdz piecām dienām ādas virsmā palielinās un UVA staru iedarbībā, ar asinīs esošā skābekļa palīdzību, pakāpeniski kļūst tumšāki. Līdz ar to rodas iedegums, kas izskatās dabisks un svaigs. Regulāri sauļojoties, ādas brūnums kļūst arvien intensīvāks, ādas virskārta (epiderma) sabiezinās un veido aizsargslāni pret saules gaismu. Tādā veidā āda veido savu dabisko aizsardzību pret sauli. Jūs varat iegūt ādas īpašo gaismas aizsardzības faktoru no ceturtā līdz astotajam līmenim. Uzmanīgi sauļojoties, iespējams samazināt vai pavisam izvairīties no esošas alerģijas pret sauli.
-